OFERTA

Ekomyjnia

Na naszych myjniach wykorzystujemy rozwiązania w pełni ekologiczne. Dzięki temu nie tylko działamy w zgodzie ze środowiskiem naturalnym, lecz także znacząco obniżamy koszty.

SG7 Myjnie ekologiczne

Cel 1: Budować stabilną infrastrukturę, promować zrównoważone uprzemysłowienie oraz wspierać innowacyjność.

  • W tym zakresie możemy pochwalić się Opinią o Innowacyjności wystawioną przez instytucję ARH+ sp. z o.o. Za innowacyjną uznana została technologia odzysku wody z osmozy. Opracowaliśmy własne oprogramowanie i system sterowania automatyki całej technologii myjni. Polega on na tym, iż całą wodę na wejściu z wodomierza zmiękcza się i kieruje do zbiornika buforowego, z którego dalej kieruje się wodę do procesu mycia wysokociśnieniowego. Do drugiego zbiornika buforowego kieruje się wodę uzdatnioną, tzw. produkt z procesu odwróconej osmozy, która wykorzystywana jest do nabłyszczania samochodów.

Cel 2: Zapewnić wzorce zrównoważonej konsumpcji i produkcji.

  • Cel ten realizowany jest za pomocą wymienionej wyżej technologii odzysku wody z osmozy. Pragniemy kreować nowy wzorzec produkcji, którego głównym założeniem jest znaczące ograniczenie zużycia wody. W procesie odwróconej osmozy 50% wody jest produktem, a drugie 50% jest tzw. odrzutem. Większość producentów myjni kieruje odrzut do kanalizacji, podczas gdy my dostarczamy go do drugiego zbiornika buforowego z wodą zmiękczoną i wykorzystujemy ponownie w procesie mycia z chemią. W ten sposób można zaoszczędzić nawet 30% wody z całego procesu mycia pojazdów.

Więcej na temat zarządzania wodą można przeczytać na podstronie WODA.  

Myślisz nad otwarciem swojego biznesu?

Myjnie bezdotykowe cieszą się w Polsce dużą popularnością.
Zostań właścicielem jednej z nich! Zainwestuj i zarabiaj!