Ile kosztuje budowa myjni bezdotykowej? Myjnia bezdotykowa to szansa na skuteczne i szybkie umycie swojego samochodu. Z punktu widzenia właściciela pojazdu jest to wygodne rozwiązanie, które może zaoszczędzić mu co najmniej kilkadziesiąt minut, a jednocześnie efekt będzie jeszcze korzystniejszy. Ludzie coraz mocniej zwracają uwagę na oszczędność czasu i tym samym wielką popularnością cieszą się rozwiązania, które dostarczają komfort. Z tego powodu rodzą się duże szanse dla osób, które zainwestują w tego typu rozwiązania. Myjnia bezdotykowa bez problemu może zostać zaliczona do tej kategorii. Jest to rozwiązanie, które może prowadzić do osiągnięcia znaczących zarobków. Oczywiście wymaga to wcześniejszego podjęcia inwestycji. Okres zwrotu należy liczyć w zależności od konkretnej sytuacji, ponieważ to właśnie takie biznesplany najlepiej odzwierciedlają rzeczywistość. W miejscach, gdzie występuje odpowiedni popyt, myjnia bezdotykowa może być szansą na zarobienie znaczących ilości pieniędzy. Z jakimi kosztami jest jednak związana budowa myjni bezdotykowej?
Od czego zależą koszty inwestycji?
Na początek zwróćmy uwagę, że sama budowa myjni nie stanowi całości kosztów, które będą musiały zostać poniesione w ramach tego rodzaju działalności. Przede wszystkim na początek ważne jest rozpatrzenie wielu możliwości i poszukiwanie optymalnych rozwiązań. Będzie to polegało na analizie możliwych zysków, pojawiających się trudności czy konkurencji występującej w otoczeniu. Nie prowadzi to do generowania kosztów, ale jest ważne z perspektywy sprawnego funkcjonowania działalności. Pierwszym poważnym kosztem jest zakup lub czasowa dzierżawa danego terenu. W ramach tego drugiego przypadku najczęściej zaleca się, żeby czas dzierżawy wynosił co najmniej 10 lat. Ponadto w tym temacie ważny jest dobór odpowiedniej lokalizacji, ponieważ to doprowadzi do uzyskania wielu klientów w przyszłości. Kolejnym elementem jest uzbieranie potrzebnych zezwoleń. Ponadto teren powinien być przygotowany do komfortowego użytkowania, a więc powinien być odpowiednio przestronny oraz zaplanowany z myślą o samochodach. Być może warto będzie również zainwestować w reklamę. Podstawą jest jednak koszt budowy myjni bezdotykowej, więc przejdźmy do tego tematu.
Ile kosztuje budowa myjni bezdotykowej?
Sama budowa nie stanowi wszystkich kosztów, a więc poprzedni rozdział również był istotny. Ile jednak kosztuje sama budowa myjni bezdotykowej? Najczęściej szacuje się, że jedno stanowisko to koszt, który najczęściej rozpoczyna się od 70 tysięcy złotych. Czasem może to być również 120 tysięcy złotych. Prawda zwykle znajdować się będzie gdzieś pomiędzy tymi granicami. Zwykle będzie to około 100 tysięcy złotych. W przypadku myjni bezdotykowej, która składa się z dwóch stanowisk, będzie to zwykle od 180 do 230 tysięcy złotych. Tutaj jednak pojawia się ważny element tego tematu. Niezależnie od tego, na ile stanowisk się zdecydujemy, działka nie będzie musiała być specjalnie (lub wcale) większa ani inaczej skonstruowana. Również temat zezwoleń nie będzie znacząco inny. Ostatecznie więc w stosunku do jednego stanowiska koszt całej inwestycji będzie niższy, jeśli inwestor zdecyduje się na 2 miejsca do czyszczenia samochodu. Ponadto warto dokonać analizy zysków i na tej podstawie dokonywać ostatecznych decyzji.
Aspekt finansowy prowadzenia myjni bezdotykowej
Koszty inwestycyjne w ramach tego biznesu mogą wydawać się dość duże. Jeśli jednak popyt będzie odpowiedni, szybko dojdzie do odzysku zainwestowanych pieniędzy i później pozostaje już zarobek. Koszty eksploatacyjne związane są przede wszystkim z wykorzystaniem wody oraz środków czyszczących. Ponadto jednak konieczne jest ponoszenie opłat choćby ze względu na zużycie energii elektrycznej. Do kosztów należy również zaliczyć dzierżawę działki i oczywiście jest to znaczący element całej potrzebnej do zainwestowania sumy. Okazuje się, że nadal jest to jednak wartościowa propozycja, ponieważ zyski, które mogą wiązać się z wykorzystaniem tego biznesu, są znaczące.
Ile zarabia myjnia bezdotykowa?
Wiemy już, ile kosztuje budowa jednego stanowiska myjni bezdotykowej. Jak jednak odnosi się to do zysków? Tutaj oczywiście występują znaczne rozbieżności i należy podawane liczby traktować jako pewne przybliżenie. Często podaje się, że miesięczne zarobki netto mogą wynosić nawet od 15 do 30 tysięcy złotych. W ramach tej górnej granicy jest to znaczący odsetek całej inwestycji. Takie zyski w ramach jednego stanowiska sugerowałyby, że myjnia bezdotykowa jest świetnym interesem, który wyróżnia się krótkim okresem zwrotu oraz możliwością czerpania znaczących zysków. Oczywiście nie ma tutaj pewnej kwoty gwarantowanej i tym samym nie jest to zawsze aż tak korzystne. Dolny przedział 15 tysięcy złotych również jest naprawdę sprzyjającą kwotą i również świadczy o tym, że jest to wartościowa działalność. Najskuteczniej jest jednak liczyć zyski w ramach konkretnego przypadku.
Podsumowanie
Najczęściej podaje się, że budowa jednego stanowiska myjni bezdotykowej kosztuje od 70 do 120 tysięcy złotych. Najczęściej będzie to jednak około 100 tysięcy złotych. Nie są to jedyne koszty inwestycyjne, które trzeba ponieść do tego, żeby móc zacząć zarabiać. Zyski mogą być jednak imponujące, co sprawia, że jest to tak ciekawa forma prowadzenia działalności.