AKTUALNOŚCI

Jak działa myjnia bezdotykowa?

 

Mycie samochodu nie dostarcza tyle przyjemności co jazda. Nie sprawia to jednak, że nie jest to potrzebne. Oczywiście samo czyszczenie można wykonywać na wiele sposobów. Można to robić ręcznie, ale w tej sytuacji konieczne jest zaangażowanie dużej ilości pracy, która nie należy do najbardziej lubianych dla wielu posiadaczy samochodów. Na szczęście istnieje skuteczniejsza alternatywa, czyli myjnia. Obecnie największą popularnością cieszą się myjnie bezdotykowe. To właśnie one będą głównym bohaterem tego artykułu. Skupimy się przede wszystkim nad tym, jak działa ten system.

Korzystne rozwiązanie dla klienta

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to, jak ciekawym rozwiązaniem dla kierowców jest myjnia bezdotykowa. Pozwala ona przecież na umycie samochodu o dowolnej porze. Ważnym elementem jest również pozbywanie się nawet trudno dostępnych zabrudzeń. Ponadto prace wykonywane są bardzo szybko. Oprócz tego koszty są nieproporcjonalnie niskie do tego, co ta technologia oferuje. Klient może skorzystać z wielu ofert mycia samochodu i tym razem może dobrać metodę do aktualnych potrzeb. Tak ciekawe rozwiązanie przyciąga klientów i tym samym daje właścicielom duże możliwości zarobku.

Działanie myjni bezdotykowej

Jak jednak działa myjnia bezdotykowa? Oczywiście zawsze można rozpocząć od ogółu i później bardziej zagłębiać się w szczegóły. W pierwszym momencie klient zwraca uwagę na samo stanowisko. Wewnątrz znajduje się stanowisko, w którym znajduje się odpowiednia aparatura. Przede wszystkim jest to cały zestaw elementów czyszczących. Konieczne musi być doprowadzenie wody, a to z kolei determinuje potrzebę zastosowania armatury. Myjnia bezdotykowa nie wymaga dodatkowej obsługi. Z tego powodu konieczne jest wykorzystanie odpowiedniej automatyki. Mowa tutaj o systemie, który przyjmuje pieniądze i następnie za pomocą algorytmów uruchamia funkcje wybrane przez klienta. Ponadto stanowiska są wyposażone w różnego rodzaju szczotki.

Dostarczanie wody i środków czyszczących do samochodu

Jak działa myjnia bezdotykowa? To pytanie w dużej mierze sprowadza się do przedstawienia tego, w jaki sposób woda oraz środki czyszczące są ostatecznie dostarczane do samochodu. Pobór wody jest pierwszym elementem. Konieczne jest doprowadzenie jej do odpowiedniego stanu. To odbywa się przede wszystkim za pomocą odkamieniania oraz filtrowania. Konieczne jest wywołanie obiegu wody, a to z kolei jest realizowane dzięki zastosowaniu agregatu ciśnieniowego pomp. W praktyce oznacza to wiele współpracujących pomp. Oczywiście całość nie byłaby skuteczna bez wykorzystania armatury. Ważnym elementem jest również dostarczanie do samochodu środków czyszczących. Do tego celu idealnie nadaje się automatyczny dozownik. Przede wszystkim realizuje on swoją funkcję. Jednocześnie jest jednak bardzo dokładny w tym, ile środka chemicznego ma zostać transportowane. Połączenie dotychczas wymienionych czynników w praktyce oznacza to, jak działa myjnia bezdotykowa. Oczywiście nadal jest to jednak pewne uproszczenie tematu.

Pozostałe elementy myjni bezdotykowej

Każdy temat można coraz bardziej rozkładać na czynniki pierwsze. Również myjnie bezdotykowe są w praktyce ciekawymi rozwiązaniami o skomplikowanej, aczkolwiek stosunkowo bezawaryjnej, technologii. Warto wspomnieć o pozostałych elementach tego systemu.

Automatyka jako sterownik całego systemu

Wcześniej zaledwie wspomnieliśmy o automatyce. Jest ona jednak jednym z kluczowych elementów ostatecznego sukcesu. Pozwala na łatwe i intuicyjne wprowadzanie zmian do systemu. Przede wszystkim jednak zapewnia jego działanie. Ponadto optymalizuje je, a im skuteczniejsza technologia, tym większe są również oszczędności. Im więcej będzie dostępnych programów, tym dokładniej można dopasować się do potrzeb klienta. Z drugiej strony konieczne jest sprawienie, że wszystko będzie jak najbardziej intuicyjne.

Różne rozwiązania konstrukcyjne

Myjnie w ogólności wykorzystują zbliżone konstrukcje. Przede wszystkim różnią się one jednak liczbą dostępnych stanowisk. Oczywiście to, jaka liczba jest najkorzystniejsza, jest jednocześnie czynnikiem trudnym do przewidzenia. Odpowiednie sprawdzenie wcześniej popytu może jednak doprowadzić do podejmowania skutecznych decyzji. Ważne jest to, żeby stanowisko było reprezentowane przez w zasadzie autonomiczny system. W ten sposób równocześnie z myjni może korzystać wiele samochodów. Ostatecznie stanowisko jest ostatnim ogniwem łańcucha. Można nawet powiedzieć, że cała odbywa się wcześniej, czyli we wcześniej wymienionych technologiach.

Podsumowanie

To jak działa myjnia bezdotykowa, nie jest specjalnie skomplikowane, jeśli potraktujemy ten temat w uproszczeniu. W tej sytuacji na pierwszy plan wyróżnia się system doprowadzania wody, dozownik chemikaliów czyszczących, zestaw szczotek oraz sterująca automatyka. Wszystko oczywiście okryte w ramach jednego stanowiska. Każdy z tych elementów możemy jednak rozpatrywać w szczegółach i wtedy działanie myjni bezdotykowej wydaje się bardziej skomplikowane. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to system, który stosunkowo rzadko ulega awarii. Najważniejsze w zasadzie działania z punktu widzenia inwestora jest to, że można na tej technologii polegać.