AKTUALNOŚCI

Jak wybrać lokalizację na myjnię samochodową?

Myjnie samochodowe to obecnie popularna branża, która pozwala na zapewnienie wysokiej jakości obsługi klienta po przystępnych cenach. Jedną z głównych zalet myjni samoobsługowej jest całodobowa praca, co pozwala na umycie auta w dowolnym dogodnym czasie. W zależności od różnorodności i mocy sprzętu proces mycia pojazdu może zająć od 6 do 10 minut. Jednocześnie nie ma konieczności umawiania się z klientem. Myjnie samoobsługowe sprawdzają się dobrze wśród klientów i są dochodowym biznesem wśród inwestorów. Planując uruchomienie myjni samochodowej samoobsługowej bardzo ważny jest wybór odpowiedniej lokalizacji, często zależy on od możliwości finansowych inwestora i jego długoterminowych celów.

Jak wybrać lokalizację na myjnię samochodową?

Głównym składnikiem sukcesu myjni samochodowej, kluczem do jej wysokiej rentowności i zwrotu poniesionych kosztów jest właściwa lokalizacja. Dlatego do wyboru miejsca na myjnię należy podchodzić z maksymalną odpowiedzialnością. Dlaczego? Posiadając nawet bardzo nowoczesną myjnię z doskonałym wyposażeniem nie będzie ona generowała dochodów, jeżeli nie będzie dobrze widoczna dla potencjalnego klienta. Należy, więc stwierdzić, że musi ona  znajdować się w miejscu, które jest proste do znalezienia.

Inwestor potrzebuje działki, na której stanie jego myjnia, może ją zakupić lub wydzierżawić. Taką decyzję można podjąć wybierając producenta, który zajmie się budową myjni samochodowej i oferuje usługę kompleksową.To znaczy zapewnia pomoc przy wyborze miejsca pod myjnię samoobsługową i sprawdza jego przydatność, często dysponuje atrakcyjnymi nieruchomościami, które staną się optymalną lokalizacją na myjnię. Taką firmą jest SG7 z Piotrkowa Trybunalskiego. Podejmując współpracę z tym producentem, można liczyć na dobrą lokalizację, profesjonalny projekt i budowę a także pomoc w wyposażeniu i uruchomieniu myjni samoobsługowej. Jest to doskonałe rozwiązanie z tego powodu, że można połączyć myjnię ze sklepami czy stacją paliw. Działające na jednym terenie biznesy będą same się napędzać, podnosząc zyski. Inwestor uzyskuje atrakcyjne miejsce, uzbrojony w media teren a także większą ilość potencjalnych klientów.  

Bliskość mediów i dobre sąsiedztwo to podstawa trafnego wyboru lokalizacji

Zarówno przy zakupie i wydzierżawieniu działki pod myjnię samoobsługową trzeba kierować się bliskością przyłącza mediów. Dlaczego jest to takie ważne? Koszty ich doprowadzenia do terenu nieuzbrojonego są wysokie, ponadto czas realizacji całej inwestycji będzie znacznie wydłużony. Dlatego korzystne jest uruchomienie myjni na terenie już funkcjonującym, gdzie na przykład działa sklep, warsztat samochodowy czy stacja benzynowa.

Myjnia samochodowa samoobsługowa powinna znajdować się w pobliżu większych skupisk ludności. Jest to podstawa osiągania oczekiwanych zysków. Uruchamiając myjnię niedaleko galerii handlowych, firm usługowych, osiedli mieszkaniowych a nawet przy ruchliwej drodze można liczyć na zwiększoną liczę klientów. Dobrym pomysłem jest także postawienie myjni w sąsiedztwie firm z dużą flotą samochodów, z którą można wejść w współpracę.

Dobra reklama to połowa sukcesu, otwierając myjnię samoobsługową w pobliżu głównej drogi jest szansa na pozyskanie nowych klientów. W obszarze ronda lub skrzyżowania pojazdy muszą zwalniać, jeżeli będą znajdować się tam banery czy szyldy informujące o możliwości umycia samochodu uda się zwrócić uwagę kierowców. Z reguły w tym miejscu zawsze panuje duży ruch. Kilka dodatkowych sekund może często pomóc w przypomnieniu sobie o odświeżeniu samochodu. Ważne! Duże znaczenie dla dobrego funkcjonowania myjni ma to, czy będzie ona widoczna oraz czy można łatwo do niej bezpośrednio dojechać.

Wielość działki pod budowę myjni samoobsługowej

Wykonywanie bezpiecznych manewrów przez klientów myjni samoobsługowej jest podstawą jej dobrego funkcjonowania, dlatego należy dobrze rozplanować stanowiska. Przyjęto, że teren potrzebny na jedno stanowisko to 250m2, pozwoli to na bezpieczne mycie samochodu. Uwzględniając dojazdy myjnia powinna posiadać:

  • Na 2 stanowiska potrzebne będzie 60 m2 a cała działka to – 270 mk2.
  • Na 3 stanowiska potrzebne będzie 90 m2 a cała działka to – 360 m2.
  • Na 4 stanowiska potrzebne będzie 120 m2 a cała działka to – 450 m2
  • Na 5 stanowisk potrzebne będzie 150 m2 a cała działka to – 540 m2.
  • Na 6 stanowisk potrzebne będzie 180 m2 a cała działka to – 630 m2.

Łatwy wjazd i wyjazd z myjni samochodowej  

Ważne jest, aby na terenie myjni samoobsługowej nie dochodziło to tworzenia się korków. Z tego względu należy zapewnić płynny ruch, co to znaczy? Konieczne są zarówno szerokie dojazdy oraz wyjazdy z myjni. Dobrze, jeżeli wjazd do myjni jest możliwy od razu z głównej drogi, jest to zachęcające dla klientów. Warto pomyśleć również o zainstalowaniu znaków kierunkowych, które pozytywnie wpłyną na zyski z działania myjni samochodowej. Należy dokładnie przemyśleć rozkład przepływu samochodów na terenie myjni.Trzeba pamiętać, że producent myjni samoobsługowych może zaproponować własne lokalizacje, które już sprawdziły się, jako rentowne, dlatego współpraca z takim partnerem biznesowym jest bardzo korzystna. A czas spędzony na wyborze miejsca na myjnię zaowocuje długą i stabilną pracą przynoszącą wysokie dochody.