AKTUALNOŚCI

Jakie są wymogi dotyczące działki pod myjnię bezdotykową?

Nie da się ukryć, że obecnie myjnie bezdotykowe są coraz popularniejsze. Interesuje Cię taki właśnie biznes? Masz odpowiednio dużo oszczędności na ten cel? Pamiętaj, by wybrać odpowiednią działkę. To podstawa w ramach tego zagadnienia. O czym trzeba zatem pamiętać?

Jakie cechy powinna mieć odpowiednia działka?

Pamiętaj, że uruchomienie takiego biznesu wymaga pozwolenia na budowę. Kto wydaje takie dokumenty? W zależności od miejsca, są to Wójtowie, Burmistrzowie albo ewentualnie Prezydenci Miast. Działka powinna być zatem budowlana. Bez tego nie będzie można bowiem podjąć właściwych prac, a tym samym inwestycja nie okaże się trafiona. Warto zatem dokładnie sprawdzić ten aspekt w czasie podejmowania ostatecznych decyzji. Czym jeszcze powinna cechować się działka? Chcesz posiadać własne myjnie bezdotykowe? W takiej sytuacji powinna liczyć się dla Ciebie powierzchnia. Zwracaj uwagę nie tylko na teren niezbędny do swobodnego umieszczenia głównych urządzeń. Lokalizacja powinna być na tyle duża, by Klienci mogli bez żadnego problemu wjechać, skorzystać z usług oraz wyjechać itd. Co jeszcze jest tutaj kluczowe? Tak naprawdę liczy się także możliwość podłączenia mediów. Najlepiej, by konkretny teren stwarzał takie warunki. Jeśli taka sytuacja nie ma jednak miejsca, to trzeba liczyć się ze znacznie większymi kosztami. Nie da się ukryć, że czas potrzebny na zrealizowanie inwestycji także tylko niepotrzebnie się wydłuży. A w niektórych sytuacjach myjnie bezdotykowe w ogóle nie będą mogły powstać na konkretnych działkach. Wszak ten biznes nie może dobrze funkcjonować np. bez wody, czy dostępu do energii elektrycznej itp. Wybierając działki budowlane pod myjnie bezdotykowe należy skoncentrować się także na planie zagospodarowania przestrzennego. Warto zweryfikować, czy na konkretnym terenie będzie można bowiem postawić określone konstrukcje. Jeśli zaś np. gmina ma już inny plan na zagospodarowanie danego miejsca, to niestety trzeba będzie poszukać czegoś innego.

Działka może być kupiona albo wydzierżawiona

Na tej płaszczyźnie można zdecydować się na kilka rozmaitych wariantów. Oczywiście, najlepiej byłoby posiadać swoje działki budowlane spełniające powyższe kryteria. Wszak wtedy koszty inwestycyjne byłyby znaczenie mniejsze. W zdecydowanej większości przypadków trzeba rozglądnąć się wokół za konkretnymi terenami. Oczywiście, działki pod myjnie bezdotykowe mogą być np. kupowane na własność. Kiedy zdecydować się na taki wariant? To opcja pozwalająca na swobodne prowadzenie własnego interesu. Kupowanie na własność jest rekomendowane m.in. osobom, które są pewne, że chcą prowadzić przez długi czas myjnie bezdotykowe. Jest to dobry pomysł na biznes i coraz więcej osób to dostrzega. Zawsze można też ewentualnie (np. po kilku latach) zmienić koncepcję. Jeśli ktoś jest właścicielem, to ma pełne pole do manewru. Na pewno jednak zakup działki na własność to relatywnie spore wydatki. Nie każdy może sobie na to pozwolić. Co zrobić w takiej sytuacji? Trzeba wtrącić, że zawsze można skorzystać z różnych dofinansowań. Firma SG7 (produkująca myjnie samochodowe) pomaga w uzyskaniu pieniędzy (np. z Unii Europejskiej). Alternatywą jest wydzierżawienie działki. Dzięki temu koszty początkowe są dużo mniejsze. Istotne jest to, by podpisać umowę na odpowiedni czas. Dlaczego? Ma to znaczenie pod kątem swobodnego prowadzenia swojego biznesu. Nic zatem dziwnego, że dużo ludzi podpisuje dokumenty nawet na kilkanaście lat.

Wybór odpowiedniej lokalizacji jest bardzo istotny

Aby inwestycje w myjnie bezdotykowe szybko się zwróciły, trzeba na pewno zdecydować się na odpowiednie działki. Nie tylko biorąc pod uwagę wymagania stricte prawne. Liczy się także to, by lokalizacja była atrakcyjna. Wszak to połowa sukcesu w ramach tego biznesu. Co do tego chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Warto zauważyć, że najwięcej osób decyduje się na działki (pod myjnie bezdotykowe), które znajdują się np. blisko centrum konkretnej miejscowości. Trzeba wybierać miejsca, gdzie nie brakuje zasadniczo dużych skupisk ludzi. Wtedy można bowiem liczyć na spore zainteresowanie usługami i duże zarobki (w ciągu całego roku kalendarzowego). Bez wątpienia ważne jest to, by myjnie bezdotykowe znajdowały się niedaleko głównych ulic. Wtedy można bowiem liczyć na to, że nie będzie brakowało chętnych na skorzystanie z usług. Co jeszcze jest kluczowe? Coraz więcej inwestorów wybiera działki, które są usytuowane blisko innych punktów związanych z motoryzacją (w mniejszym albo większym stopniu). Chodzi m.in. o stacje paliw. Tam przyjeżdża sporo samochodów. Jeśli kierowcy zauważą nieopodal myjnie bezdotykowe, to często skorzystają z takich usług. Na podobnej zasadzie można postawić te konstrukcje koło warsztatów samochodowych itd. Istotna jest także widoczność. Jeśli chcesz, by Twoje myjnie bezdotykowe dobrze prosperowały, to nie powinny być ukryte np. za innymi budynkami. Im lepsza widoczność, tym więcej potencjalnych Klientów. Oczywiście, trzeba zadbać także o oznaczenie konkretnego miejsca i wydać trochę pieniędzy na reklamę.