AKTUALNOŚCI

Myjnia automatyczna czy samoobsługowa – w którą lepiej zainwestować?

Myjnie samochodowe cieszą się nieustającym zainteresowaniem kierowców, wynika to nie tylko z wygody i możliwości samodzielnej pielęgnacji auta, ale również z zakazu ich mycia przed domem lub blokiem. Chcąc uniknąć mandatu właściciele samochodów korzystają z myjni samoobsługowej lub automatycznej. A wszystko razem jest również powodem otwierania nowych biznesów nastawionych na szybkie zyski, jednak podjęcie właściwej decyzji dla wielu osób okazuje się trudne. W co lepiej zainwestować w myjnię automatyczną czy myjnie samoobsługową. Kto zajmuje się budową takich obiektów i jaki zakres usług oferuje?    

Myjnia automatyczna czy samoobsługowa – w którą lepiej zainwestować?

Planując rozpoczęcie własnego biznesu trzeba przede wszystkim uwzględnić jego rentowność. Eksperci są zdania, że myjnie samoobsługowe są najczęściej wybieraną przez kierowców opcją. Dlatego powstaje coraz więcej takich obiektów i to bez względu na wielkość miasta, to bardzo dynamiczny rynek i dochodowy biznes. Współczesne trendy uzewnętrzniają wzrost popularności myjni samochodowych samoobsługowych, które teraz  są w stadium aktywnego rozwoju. Dzieje się tak, ze względu na atrakcyjność inwestycyjną biznesu, co to oznacza? Otóż, początkowa inwestycja zwraca się w czasie około półtora roku a zyskowność w granicach 80%.

Budowa myjni samoobsługowej wiąże się z mniejszymi nakładami finansowymi niż w przypadku automatycznej. Jednak rozpoczęcie dowolnego projektu wymaga wybrania producenta, który podejmie się kompleksowego wykonania myjni dostosowanej do wymagań inwestora. Producent SG7 z Piotrkowa Trybunalskiego posiada duże doświadczenie w tworzeniu projektu i przeprowadzenia prac budowlanych myjni samoobsługowych. Podejmując współpracę z tym wykonawcą nie trzeba poświęcać czasu na nadzorowanie przebiegu prac, to producent stale monitoruje przebieg procesu budowlano-inwestycyjnego. Inne cechy świadczonych usług to ocena miejsca, w którym powstanie myjnia i pomoc w uzyskaniu pozwoleń na budowę.Takie kompleksowe wsparcie daje możliwość obniżenia kosztów całej inwestycji: www.sg7.pl.

Która myjnia jest lepsza: automatyczna czy samoobsługowa?budowa myjni bezdotykowej

To pytanie zadają wszyscy, którzy planują zostać biznesmenem na rynku myjni samochodowych. Ponieważ wielu jest specjalistów, opinii jest także wiele. W obecnych czasach to myjnie samoobsługowe zyskują na popularności, gdyż mycie samochodu jest tanie. Potwierdzone oszczędności czasu i pieniędzy są znaczącą zaletą tych myjni. Od wyboru modelu biznesowego zależą nie tylko inwestycje, ale także otrzymany lub utracony zysk. Na przykład wybudowanie myjni samochodowej samoobsługowej wymaga mniejszych nakładów inwestycyjnych, niż w przypadku myjni automatycznych. Dlatego właściwy dobór modelu biznesowego to gwarancja skuteczności jego prowadzenia i uzyskania maksymalnego zysku, jakiego wszyscy inwestorzy pragną.

Rentowność i okres zwrotu poniesionych nakładów finansowych

Wielkość inwestycji początkowej w obu przypadkach uzależniona jest od ilości stanowisk, funkcjonalności i wydajności sprzętu, kosztu gruntu itp. Okres zwrotu i rentowność zależą od podobnych czynników. Należy jednak wziąć pod uwagę, że przepływ klientów na myjniach samoobsługowych charakteryzuje się większą aktywnością z powoduj niższego kosztu mycia. Jednocześnie pozwala kontrolować jakość, podczas gdy będąc w myjni automatycznej klient nie może sprawdzić jakości czyszczenia. Istotne jest to, że ze względu na wysokie koszty usług, myjnie automatyczne cieszą się mniejszą popularnością, co z kolei odsuwa moment pełnego zwrotu kosztów i znacznie obniża rentowność. Okres zwrotu inwestycji dla myjni samoobsługowej wynosi 12-18 miesięcy, dla myjni automatycznej 24-36 miesięcy.

Koszty ponoszone na otwarcie myjni automatycznej i myjni samoobsługowej

Zasada działania myjni automatycznej polega na tym, że samochód wjeżdża do kompleksu myjącego, który usuwa brud z karoserii. W tym celu przez dysze doprowadzana jest woda o wymaganej temperaturze, profesjonalna chemia samochodowa, czyszczenie odbywa się za pomocą specjalnych automatycznych szczotek i wałków wykonanych z materiałów polimerowych. Jednak metoda automatyczna nie gwarantuje dokładnego oczyszczenia najbardziej niedostępnych miejsc.To jeden z powodów, dla których właściciele samochodów rzadziej korzystają z takich myjni. Z jakimi kosztami trzeba się liczyć otwierając myjnię automatyczną? Ceny myjni automatycznej tunelowej to około 800 tys. zł, natomiast portalowej oscylują w granicach 200 do 500 tys. zł.

Myjnia samoobsługowa wyróżnia się wygodą, niskimi kosztami usług, brakiem konieczności pozyskiwania profesjonalnej obsługi. Daje to dobry wynik, a całkowity czas mycia auta zwykle nie przekracza 10 minut. Zasada działania myjni samoobsługowej polega na zapewnieniu klientowi miejsca wyposażonego w nowoczesny sprzęt do mycia wysokociśnieniowego oraz profesjonalną chemię samochodową. Każda myjnia samoobsługowa wyposażona jest w terminal służący do kontroli i wyboru programów mycia. Dzięki temu właściciel samochodu ma możliwość wyboru różnych trybów mycia pojazdu. Obejmuje to skuteczne czyszczenie nawet najbardziej niedostępnych obszarów nadwozia pojazdu.Ten rodzaj myjni często obecny jest na terenie sklepów wielkopowierzchniowych czy na stajach paliw. Cena uruchomienia myjni samoobsługowej waha się w granicach 200 do 500 tys. zł.

Na runku funkcjonuje wielu producentów myjni samochodowych, jednak to firma SG7 należy do uznanych wykonawców świadczących kompleksowe usługi. Realizacje projektów myjni samoobsługowych powstają w oparciu o efektywną technikę kontenerową. Jest to gwarancją uzyskania wytrzymałego obiektu wykonanego z wysokiej jakości materiałów i z doskonałym wyposażeniem. Specjaliści przewidują, że najbliższym czasie rynek myjni samochodowych będzie się nadal energicznie rozwijać. Inwestorzy będą budować również myjnie na terenach mniej zagospodarowanych. Ważne będzie trafne odczytanie wymagań lokalnej społeczności i dopasowanie oferty myjni.