AKTUALNOŚCI

MYJNIA BEZDOTYKOWA – JAK MYĆ?

Prostota i wygoda

Korzystanie z naszych myjni bezdotykowych jest bardzo proste. Stosowane przez nas rozwiązania są przejrzyste dla każdego. Klienci nie potrzebują pomocy obsługi myjni, są w stanie w pełni samodzielnie skorzystać z naszych usług. Sam proces mycia trwa nie więcej niż kilka minut i składa się z kliku podstawowych kroków.

Zapłata

W pierwszej kolejności należy zapłacić za usługę mycia. Na naszych myjniach klienci mogą zapłacić gotówką lub/oraz kartą. Decydując się na płatność gotówką należy wrzucić odpowiednie monety do czytnika monet „Opłata”. Automat przyjmuje monety o nominałach 1, 2 oraz 5 PLN, a także 0,5, 1 oraz 2 EU. W sytuacji, gdy klienci nie posiadają odpowiednich monet, mogą skorzystać z obecnej na terenie myjni rozmieniarki. Równie proste jest używanie kart płatniczych. Wystarczy jedynie zadeklarować kwotę, potwierdzić ją, a następnie zapłacić zbliżeniowo w czytniku kart „Płatność kartami”.

Cennik

 • Pianowanie z aktywnym tlenem – 25 sekund = 1 PLN
 • Mycie wysokim ciśnieniem – 40 sekund = 1 PLN
 • Płukanie ciepłą wodą – 40 sekund = 1 PLN
 • Woskowanie na gorąco – 40 sekund = 1 PLN
 • Nabłyszczanie wodą zdemineralizowaną – 40 sekund = 1 PLN
 • Suszenie – 60 sekund = 1 PLN

Korzystanie z lancy

Kolejny krok to wyjęcie lancy/pistoletu ze schowka. Na stanowisku mycia znajdują się dwie lance. Pierwsza z nich służy do nakładania aktywnej piany, jest to tzw. lancy pianująca. Umieszczona jest ona w schowku znajdującym się po prawej stronie stanowiska mycia. Drugi pistolet wykorzystywany jest do mycia, płukania, woskowania oraz nabłyszczania. Dodatkowo klienci mogą skorzystać ze szczotki do mycia powierzchni silnie zabrudzonych.

Wybór programu

W dalszej kolejności należy wybrać odpowiedni program wciskając odpowiedni przycisk. Programy można zmieniać przyciskami w trakcie działania licznika czasu. Czas pracy programu liczony jest od momentu wrzucenia monety lub użycia karty. Nasze myjnie bezdotykowe oferują kilka podstawowych programów:

 1. Pianowanie
  Program ten wykorzystuje turbo pianę z aktywnym tlenem tj. ze sprężonym powietrzem. Natleniona, ciepła woda, zmiękczona z płynem pianującym, silnie rozpuszcza bród oraz eliminuje napięcia elektrostatyczne powodujące przyciąganie cząsteczek brudu do karoserii pojazdu.

  Aby skorzystać z tego programu należy wcisnąć przycisk numer 1, a następnie nacisnąć spust lancy do pianowania. Strumień piany powinien być nanoszony na powierzchnię pojazdu od dołu do góry karoserii. Odległość lancy od powierzchni pojazdu powinna wynosić co najmniej 10 cm.

 2. Mycie
  Ciepła, zmiękczona woda z płynem myjącym pod ciśnieniem (100-130 bar) usuwa wszelkie zabrudzenia pojazdu.

  Aby skorzystać z tego programu należy wcisnąć przycisk numer 2, a następnie nacisnąć spust lancy. Strumień wody powinien być kierowany na powierzchnię pojazdu od góry do dołu karoserii. Odległość lancy od powierzchni pojazdu powinna wynosić co najmniej 30 cm.

 3. Spłukiwanie
  Program ten odpowiada za dokładne usunięcie pozostałości brudu, płynu myjącego lub piany. Silny strumień ciepłej, zmiękczonej wody o ciśnieniu 100-130 bar powinien zapewnić dokładne spłukanie wszystkich pozostałości z karoserii pojazdu.

  Aby skorzystać z tego programu należy wcisnąć przycisk numer 3, a następnie nacisnąć spust lancy. Strumień wody powinien być kierowany na powierzchnię pojazdu od góry do dołu karoserii. Odległość lancy od powierzchni pojazdu powinna wynosić co najmniej 30 cm.

 4. Woskowanie
  Ciepła woda zmiękczona z woskiem tworzy powłokę ochraniającą lakier samochodu. Ponadto do pojazdu nie będą przywierać cząsteczki wody.

  Aby skorzystać z tego programu należy wcisnąć przycisk numer 4, a następnie nacisnąć spust lancy. Strumień wosku powinien być kierowany na powierzchnię pojazdu od góry do dołu karoserii. Odległość lancy od powierzchni pojazdu powinna wynosić co najmniej 30 cm.

 5. Nabłyszczanie
  Woda zdemineralizowana przy pomocy osmozy pozbawiona jest wszelkich osadów. Dzięki temu idealnie nabłyszcza karoserię pojazdu, a także szyby i lusterka. Co kluczowe, po wyschnięciu nie pozostawia żadnych plam.

  Aby skorzystać z tego programu należy wcisnąć przycisk numer 5, a następnie nacisnąć spust lancy. Strumień wosku powinien być kierowany na karoserię, szyby i lusterka od góry do dołu pojazdu. Odległość lancy od powierzchni pojazdu powinna wynosić co najmniej 30 cm. Ważne, aby po zakończeniu pracy programu nie wycierać samochodu.
 6. Suszenie
  Odbywa się na stanowisku zewnętrznym. Silny strumień powietrza usuwa pozostałości wody z karoserii oraz miejsc trudno dostępnych. W warunkach zimowych zabezpiecza zamki oraz elementy ruchome przed zamarznięciem.

  Aby skorzystać z tego programu należy wcisnąć przycisk numer 6, a następnie wyciągnąć suszarkę. Dalej należy dokładnie usunąć krople wody z całej powierzchni pojazdu, nie pomijając małych i nieregularnych elementów karoserii. Po usunięciu pozostałej wody należy odłożyć uchwyt na swoje miejsce.

 7. Stop
  Jest to program awaryjny, który zatrzymuje pracę pomp i wstrzymuje strumień wody na stanowisku. Przycisk nie zatrzymuje licznika czasu impulsów.

Zakończenie mycia

Po umyciu pojazdu należy umieścić lancę z powrotem w schowku. Bardzo zależy nam na tym, aby po zakończeniu procesu mycia klient pozostawiał po sobie czystość na stanowisku. Dzięki temu kolejny klient może skorzystać z usługi mycia w czystych warunkach. 

Regulamin myjni

Przed skorzystaniem z naszych usług, warto zapoznać się z regulaminem myjni:

 • podczas korzystania z myjni na stanowisku może znajdować się tylko osoba obsługująca lancę
 • zabronione jest kierowanie strumienia wody na ludzi i zwierzęta
 • zabronione jest obsługiwanie lanc do mycia i pianowania przez dzieci
 • własne środki do mycia pojazdów tj. chemia, gąbki, szczotki, szmatki, wiaderka oraz mycie ręczne przy użyciu tych środków są zabronione
 • zakaz mycia silników, wylewania olejów oraz płynów eksploatacyjnych samochodu
 • zakaz mycia zabłoconych pojazdów terenowych oraz maszyn budowlanych
 • na myjni obowiązują przepisy ruchu drogowego
 • jeżeli klient nie stosuje się do niższego regulaminu oraz nie reaguje na uwagi obsługi myjni to jest ona uprawniona do wyłączenia stanowiska mycia lub wyproszenia klienta ze stanowiska mycia bez konieczności zwracania kosztów klientowi

Dodatkowo, nie ponosimy odpowiedzialności za uszkodzenia powstałe na skutek:

 • mycia pojazdów z ubytkami lakieru,
 • mycia pojazdów z elementami korozji,
 • mycia pojazdów nieprawidłowo oklejonych folią,
 • niestosowania się do regulaminu myjni oraz instrukcji korzystania z programów mycia.