Otwarcie myjni samochodowej samoobsługowej jest dobrą koncepcją na osiągnięcie sukcesu biznesowego. Warto zauważyć, że mimo powstawania coraz większej ilości takich firm, zainteresowanie usługami stale rośnie. Ktoś może stwierdzić, że myjnia samochodowa nie jest inwestycją innowacyjną, ale jak wskazują statystyki może być obecnie trafionym rozwiązaniem i furtką do uzyskania dobrych zysków. Inwestor wiele czynności i działań może powierzyć producentowi nowoczesnych technologii, który specjalizuje się w tworzeniu myjni samoobsługowych i nadzoruje wszystkie etapy prac, aby inwestycja została wykonana zgodnie z obowiązującym prawem.
Jak otworzyć samoobsługową myjnię samochodową krok po kroku?
Pierwszym krokiem jest przeanalizowanie rentowności myjni samochodowej i rozpoznanie rynku producentów. Trzeba dokładnie znać swoje możliwości nie tylko w kwestii finansowej, ale również logistycznej. Dlaczego? Jeśli chodzi o prowadzenie takiej firmy można uznać, że nie jest to zadanie wymagające poświęcania dużej ilości czasu, jednak cały etap budowy już tego wymaga. Jeśli ktoś nie może poświęcić wiele czasu na stały nadzór przebiegu realizacji tego projektu, powinien zastanowić się nad powierzeniem tych zadań producentowi, który zagwarantuje kompleksowy zakres usług.
Firma podejmująca się wykonania takich usług w znacznym stopniu odciąży inwestora i skraca czas realizacji danego projektu. Podejmując współpracę z profesjonalistami można liczyć również na całkowite wyposażenie myjni samoobsługowej łącznie z urządzaniami i chemią, które spełniają nałożone normy. Dzięki temu zabezpieczone zostanie zarówno zdrowie wszystkich klientów jak i ochrona ich samochodów. SG7 wykorzystuje technikę kontenerowych samoobsługowych myjni bezdotykowych, co jest gwarancją świadczenia usług myjni samoobsługowej na najwyższym poziomie. Współpraca z producentem dotyczy również wsparcia na innych obszarach, które wymagają podjęcia strategicznej decyzji.
Wybór lokalizacji myjni samochodowej
Postawienie myjni samochodowej wymaga odpowiedniej działki, która zagwarantuje podłączenie do mediów, odpowiednią powierzchnię i atrakcyjną lokalizację. W przypadku budowy myjni najlepszym rozwiązaniem jest jej umiejscowienie na terenie, na którym działa np. stacja benzynowa, sklep a nawet warsztat. Jest to ograniczenie kosztów na zakup terenu i podłączenie mediów. Ale to nie wszystko.Takie firmy działające na jednym terenie wspólnie napędzają swoje biznesy. Producent SG7 posiada doświadczenie w realizacji takich przedsięwzięć i zajmuje się nie tylko projektowaniem i budową stacji paliw i obiektów, ale również posiada nieruchomości na wprowadzenie tam myjni samochodowej.To czysty zysk dla inwestora myjni samochodowej, który zyskuje atrakcyjną lokalizację z mediami, klientów i realne szanse na uzyskiwanie dobrych dochodów.
Pozwolenie na budowę myjni samochodowej
Posiadając dobrą lokalizację trzeba podpisać stosowną umowę z o dzierżawę lub jej zakup. Jednak, aby powstała myjnia trzeba uzyskać zgodę organu, którzy zarządza urbanistyką (wójt, burmistrz, prezydent miasta). Umowa powinna wejść w życie po uzyskaniu warunków zabudowy. Trzeba uzyskać informacje czy plan zagospodarowania konkretnego terenu pozwala na wybudowanie myjni samochodowej.
Decydując się na współpracę z producentem myjni samochodowych można uzyskać kompleks korzystnych usług począwszy do oceny miejsca, w którym ma powstać myjnia poprzez uzyskanie pozwoleń na budowę wykonywanych przez niego myjni. Usługa bezstresowo przeprowadza inwestora przez wszystkie etapy: budowlany, konstrukcyjny do uruchomienia myjni samochodowej bezobsługowej i jej użytkowania.
Finansowanie budowy myjni samochodowej
Osiągnięcie stabilizacji w ponoszeniu kosztów na budowę myjni samochodowej jest jedną z najważniejszych rzeczy. Można samodzielnie przejść przez etap w kierunku otwarcia swojego biznesu a można również skorzystać z pomocy producenta. To on stale współpracuje z różnymi podmiotami takimi jak: banki, firmy leasingowe czy Agencje Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz z jednostkami specjalizującymi się w pozyskiwaniu funduszy unijnych. Otrzymanie pomocy finansowej na budowę myjni z zewnętrznych źródeł, spowoduje, że koszt początkowy znacznie się obniży.Takie wsparcie ułatwi cały proces otwarcia myjni i znacznie zoptymalizuje jej rentowność i opłacalność. Podjęte działania mają na celu pozyskanie środków na całą inwestycję lub na konkretne jej etapy.
Budowa myjni samochodowej bezobsługowej
Budowa myjni obejmuje takie prace jak: wykonanie płyty betonowej, podciągnięcie mediów (woda, gaz, prąd). Montaż wybranej konstrukcji (prosta- 2 stanowiska, premium -6 stanowisk, z półokrągłym dachem). Cały czas producent dba o prawidłowy montaż konstrukcji myjni. Ważny jest odbiór myjni samochodowej przez odpowiednie instytucje, które zostały podane w pozwoleniu na budowę. Potrzebne są protokoły kominiarskie, sanitarne, instalacji elektrycznej, sanepidu. Po odbiorze przez Państwowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, inwestor może rozpocząć działalność, podczas której korzysta ze wsparcia gwarancyjnego (od 3 do 5 lat), udzielonego przez producenta, to znaczy nie ponosi kosztów przeglądów i serwisu.
Myjnia samochodowa dopasowana do potrzeb inwestora
Projektowanie myjni samochodowej obejmuje liczbę stanowisk a jest to uzależnione od posiadanej powierzchni terenu. Myjnia może mieć tylko dwa stanowiska a może również mieć ich sześć. Kolejny krok to wybranie dodatkowych systemów usprawniających pracę myjni, czyli funkcjonalne wyposażenie: szczotki z obrotową głowicą, zmiękczoną wodą, pianowanie z szamponem zmiękczającym, oprysk zmiękczoną wodą z dodatkiem odpowiedniego płynu myjącego. A także: odkurzacze do mycia dywaników, rozmieniarki monet. Inwestorzy współpracujący z firmą SG7 w cenie usługi uzyskują nietuzinkowy design bannerów i grafik, co zapewnia rozpoznawalność marki oraz kreowanie wizerunku.