OFERTA

woda

W jaki sposób uzyskać zadowalający efekt mycia pojazdów, jednocześnie skracając czas poświęcony na ich umycie? W celu zapewnienia optymalnego czyszczenia pojazdów stosujemy do mycia zasadniczego miękką wodę. Dzięki temu zużywana jest mniejsza ilość środków chemicznych oraz zredukowane jest powstawanie białych plam na karoserii pojazdu.

Woda zdemineralizowana

Spłukiwanie samochodów dokonywane jest przy pomocy wody zdemineralizowanej, która wysychając nie pozostawia plam, ponieważ w procesie demineralizacji oczyszczana jest z wapnia i innych aktywnych związków mineralnych.

W naszym systemie demineralizacji stosujemy elektronicznie sterowany układ dwóch membran osmotycznych o wydajności 400-600 litrów/h oraz 2-zbiornikowy system magazynowania wody z produkcji osmozy o pojemności 1500 litrów każdy. W trakcie uzyskiwania wody osmotycznej w ilości 1500 litrów, pozbawionej zanieczyszczeń, produkowany jest tzw. spad z osmozy w takiej samej ilości, czyli 1500 litrów, w większości przez producentów myjni zrzucany do ścieków.

W prostym przeliczeniu dla wyprodukowania 1500 litrów wody osmotycznej potrzeba blisko 3000 litrów wody! Na naszej myjni spad z osmozy, będący wodą miękką, magazynujemy w drugim zbiorniku i wykorzystujemy w programie spłukiwania. Oszczędzamy w ten sposób blisko 600 litrów wody na godzinę!

tylko sprawdzeni dostawcy

W systemie cieplnym, obsługującym podgrzewanie wody miękkiej w układzie myjącym oraz w systemie ogrzewania posadzkowego, stosujemy wyłącznie kotły światowego lidera, czyli belgijskiej firmy ACV. W celu osiągnięcia najlepszej sprawności energetycznej zastosowaliśmy linię kotłów HEATMASTER.

HEATMASTER jest wysoko sprawnym dwufunkcyjnym kotłem z wymiennikiem ciepłej wody o wysokiej wydajności, wykonanym ze stali nierdzewnej. Kotły te posiadają „zbiornik w zbiorniku”, dzięki czemu ograniczamy koszty i maksymalizujemy ich wydajność. Samooczyszczanie się z kamienia kotłowego zapewnia pracę z maksymalną wydajnością przez wiele lat.

Spłukiwanie samochodów dokonywane jest przy pomocy wody zdemineralizowanej, która wysychając nie pozostawia plam

W celu odpowiedniego uzdatniania i filtracji wody stosujemy profesjonalny dwukolumnowy zestaw zmiękczacza wody na głowicy FLECK przeznaczony do pracy ciągłej układu wodnego przez 24h. Wydajność zestawu to 2×3 m³/h z dwoma odrębnymi zbiornikami na sól tabletkową. Zmiękczacz instalujemy na myjni w taki sposób, aby całkowicie wyeliminować wodę twardą.

Wszystkie programy i cały układ wodny bazuje na wodzie zmiękczonej o odpowiednim pH decydującym o skuteczności systemu myjącego. Uruchomienie zestawu zmiękczaczy zawsze poprzedzamy niezbędnym badaniem pH wody sieciowej. Dodatkowym elementem filtrującym w zestawie wodnym SW-EKO jest odchlorowujący filtr węglowy oczyszczający zmiękczoną wodę z frakcji chloru. Dla zestawu produkcji osmozy urządzenie to jest niezbędne.

Myślisz nad otwarciem swojego biznesu?

Myjnie bezdotykowe cieszą się w Polsce dużą popularnością.
Zostań właścicielem jednej z nich! Zainwestuj i zarabiaj!